Wolontariat

Na samym początku chcemy bardzo serdecznie podziękować za zainteresowanie tą właśnie formą pomocy drugiemu człowiekowi . Dziękujemy w imieniu własnym, czyli osób tworzących naszą organizacje, ale przede wszystkim w imieniu osób objętych pomocą.

Wolontariusze oddają to co najcenniejsze, swój czas. Oddają siebie drugiemu człowiekowi.

• Możesz wcielić się w rolę sprzedawcy oferującego produkty fundacji, i w ten sposób przyczynić się do pomocy w gromadzeniu środków niezbędnych do dalszych wspólnych działań,
  • Możesz pomóc w przeprowadzaniu akcji informacyjnych zwących z działaniami Fundacji, a także akcji związanych z pomocą konkretnemu potrzebującemu,
  • Możesz pomóc w przeprowadzaniu zbiórek publicznych organizowanych przez Fundacje „Na pomoc”,
  • Możesz pomóc w bezpośredniej opiece przy osobach bezdomnych, w opatrywaniu im ran, dostarczaniu lekarstw, posiłków, w przebywaniu z nimi, ciepłą rozmową czy wspólną modlitwą,
  • Jeśli posiadasz prawo jazdy kat B, możesz nam pomóc w robieniu potrzebnych zakupów, odbiorze paczek od darczyńców, które następnie możesz rozwieść wybranym osobom potrzebującym,
  • Jeśli posiadasz wykształcenie psychologiczne, możesz nam pomóc współrealizując terapie w bezpośrednim kontakcie z bezdomnymi w miejscu ich przebywania. Wbrew pozorom i utartej mylnej opinii o potrzebach osób bezdomnych, na pierwszym etapie one właśnie bardzo często potrzebują takiego rodzaju wsparcia. Rozmowy, która zasieje ziarno nadziei na to, że może być inaczej.

Wszystkich chętnych ZAPRASZAMY do współpracy. Im jest nas więcej, tych którzy gotowi są nieść pomoc, tym więcej wspólnie możemy zrobić.

• ul. Łowiecka 16B/18, 64-920 Piła
  • KRS: 0000464970