Opieka duchowa nad bezdomnym

Osoby, za które odmawiane są modlitwy wstawiennicze często nagle jednego dnia stają się zupełnie innymi osobami niż były do tej pory.

Osoby, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej, które bez pomocy drugiej osoby nie odnajdą się już nigdy, najczęściej silnie uzależnione od środków odurzających, nie mające po ziemsku żadnej nadziei na poprawę swojego losu, upatrujące jedynie ratunku dla siebie w modlitwie wstawienniczej za nich. Nie wszyscy z czytających zapewne wiedzą, że osoby uzależnione, które próbują zerwać z nałogiem odbywają różne terapie, takie jak np. wspólnoty AA (anonimowych alkoholików). Na spotkaniach takich wspólnot wypracowano program dwunastu kroków, przez które osoba uzależniona musi przejść, aby wyzwolić się z sideł uzależnienia. Terapia odwykowa w oparciu o „12 kroków” bardzo silnie koresponduje z wiarą, a uzależnieni od alkoholu na wszystkich takich spotkaniach powierzają się Bogu bez względu na to jak pojmują „siłę wyższą”. Naszym zdaniem, zresztą nie tylko naszym modlitwa wstawiennicza za te osoby to kluczowy aspekt terapii i bardzo często punkt zwrotny w powrocie do normalnego życia tych osób. Osoby za które odmawiane są modlitwy wstawiennicze nagle w jednym dniu stają się zupełnie innymi osobami niż były do tej pory.

Proponujemy, aby przyjęcie pod duchową opiekę osoby bezdomnej wiązało się z odmawianiem przez rok jednej tajemnicy różańca dziennie lub dowolnej modlitwy również prze okres roku. Inną formą modlitwy jaką można ofiarować osobie bezdomnej jest dziewięciodniowa „Nowenna Do Przemienienia Pańskiego”. Z tą modlitwą wiążemy szczególne nadzieje, gdyż wielokrotnie po odmówieniu tej dziewięciodniowej modlitwy w intencji osoby uzależnionej, nagle przestawała ona odczuwać pragnienie odurzania się środkiem, od którego jest uzależniona co pozwoliło na dalsze przemiany w życiu tej osoby i powrót do normalności. Warunkiem koniecznym podczas odmawiania tej modlitwy jest uczestnictwo we mszy świętej i przyjmowanie każdego dnia komunii świętej.

Osoby zainteresowane mogą napisać na adres: pomoc@fundacjanapomoc.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących osób potrzebujących.

  • ul. Łowiecka 16B/18, 64-920 Piła
  • KRS: 0000464970
  • NIP: 7642664567

  • 881 046 406
  • kontakt@fundacja-napomoc.pl
  • Pn-Pt: 8-17